۵ واقعیت در مورد بسته بندی های مقوایی

۵ واقعیت در مورد بسته بندی های مقوایی


با شنیدن کلمه مقوا، چه چیزی به ذهن شما خطور می‌کند؟ اگر ذهن شما به سمت جعبه های غلات و رول های توالت می‌رود، شما تنها فردی نیستید که با شنیدن این کلمه این موارد جلوی چشمتان ظاهر می‌شود. لازم است بدانید که بیشتر موارد موجود در لیست خرید شامل مقوا می‌شوند.

کارتن در حال حاضر نقش مهمی در زندگی ما ایفا می‌کند. همانطور که تعداد زیادی از ما به خرید آنلاین از خرده فروشان می‌پردازیم، سفارش هدایای عید نوروز باشد و یا پر فروش ترین های کالاهای اخیر، فرقی نمی‌کند، بیشتر از همیشه بسته بندی دریافت خواهیم کرد.

شما احتمالا تجربه استفاده از بسته بندی هایی را دارید که غالبا برای حفاظت از اجناس توسط خرده فروشان به کار برده می‌شود. اما گاهی، میزان بسته بندی ها بیش از حد زیاد هستند. اما اگر صادق باشیم، ما ترجیح می‌دهیم که سفارشاتمان به خوبی بسته بندی شده باشند و سالم به دستمان برسد به جای اینکه شکسته و یا صدمه دیده باشد.

حفاظت از اجناسی که خرید کرده‌ایم، و همچنین بسیاری از عوامل دیگر در حمل و نقل باعث شده است که بسته بندی کارتن به میدان بیاید.

جعبه مقوایی یکی از رایج ترین انتخاب ها جهت بسته بندی است که دلیل عمده این انتخاب دوام و وزن سبک آن است، بنابراین می‌خواهیم چند واقعیت را در مورد تاریخچه، خواص و کیفیت بسته بندی مقوایی با شما به اشتراک گذاریم، پس با شرکت چاپ و بسته بندی سی‌گل، تولید کننده جعبه مقوایی، همراه باشید:

۱. کلمه “cardboard” در واقع یک اصطلاح عمومی برای “کاغذ سنگین سخت با دوام متفاوت” است، اما اگر ما به ریشه های جعبه مقوایی نگاه کنیم (که بیشتر مربوط به صنعت بسته بندی است)، اولین جعبه (تجاری) ساخته شده از ورق در انگلیس در سال ۱۸۱۷ساخته شد و بسته بندی جعبه مقوایی برای اولین بار در آلمان در همان سال بوجود آمد.

۲. تا سال های ۱۸۹۰، از جعبه مقوایی با لایه های مقوای موجدار که شبیه آنچه که امروز در بخش بسته بندی استفاده می‌شود، برای حمل و نقل استفاده ‌می‌شد. تا سال ۱۹۰۳، این جعبه های مقوایی موجدار شروع به جایگزین شدن به جای صندوق های چوبی و جعبه کردند.

۳. جعبه مقوایی موجدار یکی از راه حل های بسته بندی سازگار با محیط زیست در بازار است. زیست تخریب پذیر و غیر سمی اند. علاوه بر این، معمولا از کارتن بازیافت شده قدیمی ساخته شده اند (نگران نباشید! به همان اندازه کارتن جدید محکم هست)

۴. در انگلستان حدود ۵ میلیارد جعبه مقوایی در هر سال استفاده می‌شود. این به معنای ۸۳ جعبه به ازای هر فرد است که مقوای بسیاری است و این رقم در حال افزایش است … انتظار می‌رود بسته بندی های موجدار در سراسر جهان بیش از ۴٪ در هر سال برای پنج سال آینده افزایش یابند.

۵. سه لایه جدا از کاغذ کرافت قهوه ای، جعبه های مقوایی موجدار را به وجود می آورند، سپس لایه های کاغذ به هم چسبانده می‌شوند و کارتن موجدار را بوجود می‌آورند. بعد از آن، چاپ می‌شوند و برش خورده و در نهایت یک جعبه مقوایی ساخته می‌شود.


مطالب مرتبط...

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...

تماس با ما