کاهش هزینه حمل جعبه

کاهش هزینه حمل جعبه
طراحی جعبه

طراحی جعبهReviewed by زهرا فراهانیonJul 11Rating: 4.0چگونه محصولات را بسته بندی کنیم تا هزینه های حمل و نقل کاهش یابدشاید این آمارها کمی عجیب به نظر برسد، اما حتی یک گرم تغییر در وزن بسته های کالاهای شما می‌تواند به اندازه هزار تا دو هزار ریال تغییر در هزینه‌های حمل و نقل به وجود آورد.

با افزایش هزینه‌های حمل و نقل، امروزه شرکت‌‌ها راه حل‌های مختلفی را به کار می‌‌گیرند تا این هزینه‌‌ها را کاهش دهند. یکی از راه حل‌های موثر برای کاهش هزینه‌های حمل و نقل، تغییراتی است که در بسته بندی کالاها و طراحی جعبه اعمال می‌شود. از آنجایی که بسته‌های کالاها در واقع عناصر اصلی هستند که می‌توانند هزینه حمل و نقل را تعیین کنند، پس در نظر گرفتن‌آنها می‌تواند در کاهش هزینه‌ها تاثیر به سزایی داشته باشد. شاید این آمارها کمی عجیب به نظر برسد، اما حتی یک گرم تغییر در وزن بسته‌های کالاهای شما، می‌تواند به اندازه هزار تا دو هزار ریال تغییر در هزینه‌های حمل و نقل به وجود آورد. حال در نظر بگیرید که برای هزاران بسته این تغییرات اعمال شود. و آنگاه تفاوت قابل توجهی در هزینه‌های حمل شما به وجود خواهد آمد.

بستنی-شاد-سپیدارکارتن

در این مطلب ما قصد داریم چندین راه حل را برای کاهش هزینه‌های حمل شما به پیشنهاد دهیم:

استفاده از بهترین بسته برای حمل محصولات

ما در این قسمت پوشاک را مثال می‌زنیم. پوشاک از آن دسته کالاهایی است که خیلی فرقی نمی‌کند در جعبه حمل شود و یا کاغذ، یا حتی پوششی از جنس پلاستیک.

اما ما در اکثر بسته بندی‌‌ها می‌بینیم که پوشاک را داخل جعبه بسته بندی کرده‌اند، که همین مورد می‌‌تواند باعث افزایش هزینه‌های حمل و نقل گردد.

توجه داشته باشید، در صورت در نظر نگرفتن همین نکته‌های به ظاهر کوچک، هزینه‌های حمل و نقل شما چه در سطوح داخلی و چه در سطوح بین المللی افزایش خواهد یافت. پس حتما شکل ظاهری و جنس کالای تولیدی خود را در نظر بگیرید و متناسب با آن برای بسته حمل کالا برنامه ریزی و اقدام نمایید.

استفاده از جعبه‌هایی با اندازه متناسب با کالا

این توصیه‌ای معقول است که ما از جعبه‌هایی استفاده نماییم که با ابعاد کالاهای‌مان تناسب داشته باشد؛ اما در بسیاری از موارد می‌بینیم که این موضوع رعایت نمی‌شود و برای بسیاری از کالاهایی که اندازه‌ای کوچک و یا متوسط دارند از جعبه‌های بزرگ استفاده می‌شود. به طور مثال جعبه‌ای با ابعاد  ۲*۷*۷، ۴۸ گرم وزن دارد و جعبه‌ای با ۲*۵*۵، ۵۶ گرم؛ پس مشخص است با تغییراتی اندک در ابعاد بسته‌‌ها می‌توانیم، تغییراتی چشم گیر را در وزن‌آنها ایجاد نماییم.

استفاده از جعبه‌های با جنس مناسب

فراموش نکنید که جنس جعبه‌هم در تعیین وزن جعبه و در نتیجه هزینه حمل و نقل کالاهای شما بسیار موثر خواهد بود. بسیاری از صاحبان کسب وکار این موضوع را نادیده می‌انگارند و معتقدند جنس جعبه چندان مهم نیست.

اما هنگامی که چندیدن هزار جعبه در اندازه‌های مختلف حمل می‌شوند، جنس‌آنها در هزینه‌های حمل و نقل بسیار موثر خواهد بود.البته این موضوع را‌هم در نظر داشته باشید که جنس جعبه‌هایی که انتخاب می‌کنیم باید متناسب با جوهری که برای چاپ انتخاب می‌شود‌هم باشد؛ زیرا طرح جعبه‌‌ها‌هم بسیار مهم است و می‌تواند تاثیر زیادی بر مقبولیت محصول شما داشته باشد.

طراحی جعبه‌هایی با اشکال متناسب

برای طراحی جعبه‌هایی که وزن کم‌تر داشته باشند، تا به حال فعالیت‌های بسیاری انجام شده است. این فعالیت‌‌ها شامل، تغییر مکان قفل جعبه و بسیاری تغییرات دیگری می‌شود که در مطالب آینده به‌آنها شاره خواهیم کرد. این روش‌هم می‌‌تواند تاثیر قابل توجهی در کاهش هزینه‌های حمل شما داشته باشد، زیرا شکل ظاهری جعبه تعیین کننده میزان فضایی است که آن کارتون یا جعبه اشغال کرده است، پس این که ما برای هر کالایی از اشکال متناسب با آن کالا در بسته بندی استفاده نماییم، بسیار حائذ اهمیت می‌باشد.


مطالب مرتبط...

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...

تماس با ما