سررسید و سالنامه

در واقع سر رسید یا به عبارتی دیگر سالنامه ، یک دفترچه یادداشتی روزانه می باشد و تنها تفاوت کلی آن در صفحات تارییخ دار آن می باشد.سالنامه در برگیرنده فهرست مناسبت هایی که با توجه به تصمیمات گرفته شده تا یاد آور خطرات و اتفاقات گذشته ، زنده نگه داشتن نام انسان های بزرگ و نام آور می باشد. در حقیقت در یک سر رسید به حقایق و اتفاقات گذشته و حال اشاره کرده و حتی می تواند یک ابزار برای برنامه ریزی زمان آینده باشد. 

سازمان های مختلف هر سال سالنامه را چاپ می کنند. این مراکز سعی می کنند که اطلاعات کمیاب، قابل استفاده، سرگرم کننده و مفیدی را جهت کارآیی و کاربرد بیش تر در یک سررسید لحاظ کنند. یک سالنامه ممکن است به مسائلی یا موضوعات مختلف که شامل اقتصاد،سیاسی،اجتماعی بپردازد و یا تنها فقط به بررسی یک موضوع خاص بپردازد که می شود نام آن سررسید. همانند سررسید حافظ که در آن اشعار یا حتی فال حافظ وجود دارد.

سفارش انواع سررسید اختصاصی و عمومی

سفارش انواع سررسید و سالنامه 1398 به صورت اختصاصی و عمومی 

با تنوع و سایز بندی متنوع

بخش های سررسید یا سالنامه

هر سررسید  دارای 4 بخش می باشد:

*مقدمه : دربرگیرنده تصاویری از نوروز و یا ... باشد و نیز صفحه ای به نام دارنده سالنامه میباشد.

*صفحات داخلی سررسید : که همان  صفحات یادداشت روزانه تاریخ دار میباشد . البته خود صفحات داخلی معمولاً به 4 مدل مختلف تقسیم بندی میشوند که توضیخات مختصری در این باره خواهیم داد.

*بخش پایانی : در  این بخش که شامل صفحاتی می باشد  که میتوان اطلاعات مهندسی و یا برگه هایی برای یادداشت تلفن و یا برای مشاهده تلفن های ضروری مانند آتش نشانی ، اورژانس و غیره را یافت.

*لت داخلی : در  این بخش صفحات تبلیغاتی شرکت سفارش دهنده گنجانده می شود و می تواند در ابتدا یا انتهای سالنامه قرار بگیرد و تعداد صفحات آن نیز میتواند متفاوت و به سلیقه مشتریان باشد.

جنس انواع سررسید و سالنامه

تقسیم بندی جنس جلد سررسید به شرح زیر میباشد:
-جلد سلفون (جلد سخت ): طرح مورد نظر روی گلاسه با گرماژ مناسب چاپ میشود که با روکش سلفون استحکام آن چند برابر می شود.
-جلد چرم : سررسید هایی ک در جلد آن از چرم های مصنوعی استفاده میشود و بسیار شکیل و با کیفیت بالا هستند. این نوع جلد قابلیت چاپ ندارد و در عوض از قابلیت های چاپ داغی ، چاپ طلاکوب ، چاپ سیلک می توان استفاده کرد.
-جلد جیر : پارچه استفاده شده جیر است که با کیفیت های متفاوت در بازار موجود میباشد. این نوع جلد قابلیت چاپ ندارد و تبلیغات را  فقط میتوان با حک لیزر، چاپ سیلک و چاپ طلاکوب بر روی جلد انجام داد.  
-جلد گالینگور: گالینگور در واقع نوعی کاغذ با استحکام بالاست که از رنگها و بافتهای متنوعی تشکیل شده است و قابلیت چاپ سیلک ، چاپ طلاکوب و حک لیزر میباشد.


تماس با ما